متن خبر
تاریخ انتشار : شنبه 23 دي 1396
تعداد بازدید : 249


گمرک ایران اعلام کرد:

رئیس فدراسیون واردات ایران از تاثیر "اظهار قبل از ورود کالا" بر روند تولید گفت: کاهش هزینه ، افزایش کیفیت

⭕️اجرایی شدن "اظهار پیش از ورود کالا " در گمرک فضای تولید را متحول کرده و تامین مواد اولیه و نیمه ساخته وارداتی برای تولید کنندگان با سرعت و دقت بیشتری انجام خواهد شد. رئیس فدراسیون واردات ایران این اقدام را گام بلندی در جهت رفع موانع تولید و تجارت و بهبود فضای کسب و کار دانست و گفت: اجرایی شدن این دستورالعمل نه تنها کاهش هزینه خواب سرمایه کالای وارداتی را برای تولید کنندگان به دنبال خواهد داشت، بلکه تولید کنندگان را قادر می سازد، از طریق زمان بندی نزدیکتر به واقعیت، هزینه های تولید خود را به دلیل تولید ناب تر کاهش دهند.
⭕️فرهاد احتشام زاد درتشریح دیگرمزایای این اقدام برای تولیدکنندگان گفت: "اظهار پیش از ورود کالا " فرآیند تامین ماشین آلات و تجهیزات تولیدی را تسریع خواهد کرد وبه دنبال آن کارخانه های تولیدی در زمان کوتاهی تجهیز خواهند شد.
⭕️این فعال بخش خصوصی در بیان دیگر دستاوردهای اجرای شدن "اظهار پیش از ورود کالا " توضیح داد: زمانی که شما کالا را پیش از ورود اظهارمی کنید واین کالا ارزش گذاری میشود،در فرآیند تولید و یا قیمت گذاری با اطمینان بیشتری می توانید این کار را انجام دهید ومشتری نهایی شما با نوسان کمتری در قیمت ها روبرو خواهد شد .
⭕️رئیس فدراسیون واردات ایران  این اقدام گمرک را حرکت در راستای مسیر پیوستن به تجارت جهانی دانست و گفت: هم اکنون پنجره واحد داخلی در کشور اجرا شده است و گام بعدی ما پنجره واحد فرامرزی است که درحال انجام است. به گفته احتشام زاد "اظهار پیش از ورود کالا " در بسیاری از کشورها در حال انجام است و به فعالان اقتصادی کمک کرده است که مستندات و اسناد خرید در زمان ثبت در کشور مبدا در کشور مقصد هم قابل مشاهد بوده و نیاز به اظهار مجدد نباشد. احتشام زاد کاهش زمان اجرا، کاهش هزینه مبادله را از مهم ترین دستاوردهای این اقدام در تجارت  دانست.
⭕️این فعال بخش خصوصی با این توضیح که به موازات این اقدام باید دیگر فرآیندهای لازم برای پیوستن به پنجره تجارت فرامرزی را آماده و اجرا کنیم، گفت:مواردی مانند،ثبت سفارش و گواهی مبدا در حال حاضر مکانیزه انجام می شود و هنگامی که عملا،  سیستم های گمرک کشور،وزارت صنعت، معدن وتجارت واتاق بارگانی یکپارچه شده اند، این  قابلیت را دارند که نه تنها هزینه ها را کاهش دهند، بلکه نهادهای نظارتی هم با اطمینان و سرعت بیشتری به اطلاعات دسترسی خواهند داشت.


چاپ   بازگشت